E-mail:

ptrg.lodz@gmail.com

16 kwietnia 2022

Szkolenie Chant Talk Voice Therapy z elementami Resonant Voice Therapy

Ruszyły zapisy na wyjątkowe szkolenie "Chant Talk Voice Therapy (Śpiewomowa) z elementami Resonant Voice Therapy (Rezonansowej Terapii Głosowej)".
 
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA 
 
ZAPISY poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/vjvyFbp99qhPfbDq7
 
! Pierszeństwo do zapisu mają członkowie Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Głosu.
! W dalszej kolejności decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Istnieje wiele różnych technik, które można wykorzystać, aby pomóc osobom w terapii zaburzeń głosu. Jednak niewiele jest na tyle wykorzystywanych i popularnych w naszym kraju, o których, tak jak Metodę Akcentów, warto rozpowszechniać. Tym bardziej, że za ich pomocą dochodzi do "wygojenia" fałdów głosowych w szybszym czasie niż w przypadku tradycyjnego odpoczynku głosowego. Podczas szkolenia na warsztat zostaną wzięte dwie techniki rehabilitacyjne, które są mało znane w Polsce. Pierwszą z nich jest Chant Talk - terapia rehabilitacyjna charakteryzująca się m.in. recytacją wielu sylab śpiewanych na jednym ciągłym tonie – tzw.„monotonna melorecytacja”. Polega ona głównie na przedłużaniu samogłosek. Znakomicie sprawdza się w minimalizowaniu hiperfunkcjonalności poprzez wpływanie na brzmienie i ton głosu. Druga z technik – Rezonansowa Terapia Głosowa – jest wykorzystywana najczęściej przez aktorów i wokalistów w celu wzmocnienia głosu, jednak doskonale sprawdza się także jako technika wykorzystywana w terapii głosu. Znakomicie sprawdza się w dysfoniach hiper- i hipofunkcjonalnych, a także w przypadku osób z guzkami głosowymi czy niedomykalnością fałdów głosowych. Odpowiednio dobrane ćwiczenia mają na celu wzmocnienie głosu, który tworzony jest bez napięć i wysiłku, a przede wszystkim uzyskanie jak najsilniejszego i „najczystszego” głosu przy jak najmniejszym wysiłku. Rezonansowa Terapia Głosowa to całościowy program leczenia, który umożliwia poprawę sprawności głosu w krótkim czasie!
 
Kilka słów o prowadzącej
JAGA VOICE – trenerka emisji głosu i rehabilitantka głosu, logopeda i nauczyciel śpiewu. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako nauczyciel emisji głosu i wokalistyki. Przeprowadziła ponad 10 tysięcy warsztatów grupowych i indywidualnych. Prowadzi lekcje śpiewu i wymowy. Jest wykładowcą przedmiotu "emisja głosu”. Współpracuje także z Uniwersytetem Łódzkim w ramach kierunku Rehabilitacji zaburzeń głosu. Zajmuje się świadomym rozwojem głosu we wszystkich jego aspektach. Przez lata wypracowała efektywny sposób przekazywania wiedzy dotyczącej pracy nad głosem oraz budowania motywacji do ćwiczeń nad rozwojem głosu. Pracuje z aktorami, wokalistami i dziennikarzami ustawiając im głosy, konsultuje zespoły aktorskie. Towarzyszy i konsultuje przy różnego rodzaju realizacjach, nagraniach oraz koncertach

 

Członkostwo