E-mail konferencji:

ptrg.konferencja@gmail.com

WARSZTATY

Technika Alexandra i jej rola w rehabilitacji i profilaktyce zaburzeń głosu

mgr Magdalena Kędzior

 

Technika Alexandra to niezwykła metoda przywracania wewnętrznej swobody ciała i ducha. Umożliwia powrót do stanu lekkości fizycznej i swobody psychiczno-emocjonalnej, którą mieliśmy jako dzieci i którą większość z nas zatraciła w miarę dorastania.  

Stosując Technikę Alexandra można świadomie eliminować zbędne napięcia ograniczające nasze możliwości ruchu i zachowań, a dzięki temu również panować nad niekorzystnymi nawykami i przyzwyczajeniami związanymi z oddechem i aparatem głosu.

Podczas warsztatu zaprezentowane będą drobne ćwiczenia i zabawy pokazujące specyfikę pracy z Techniką Alexandra m.in. wiodącą rolę świadomości i myśli oraz powstrzymanie się od niekorzystnych działań przedkładanie nad poprawianie się.

 

TERMIN: 20 listopada, godz. 16:30 – 17:30

"Uwolnij swój głos" wg Kristin Linklater

mgr Joanna Kurzyńska (Instytut im. J. Grotowskiego we Wrocławiu, Stowarzyszenie Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne)

 

"Uwolnij swój głos" autorstwa Kristin Linklater to metoda pracy z głosem tak bliska naturze człowieka jak jego własny oddech. Czym jest naturalny głos? Czym jest jego uwolnienie? Dlaczego praca z głosem dotyczy każdego, bez względu na wykonywany zawód? Na te pytania nie da się odpowiedzieć podczas godzinnego spotkania. Zapraszam jednak do wspólnego zadania ich sobie i poprzez przejście progresji ćwiczeń ułożonych przez Kristin Linklater próbę otwarcia się na możliwe odpowiedzi. 

 

TERMIN: 20 listopada, godz. 15:30 – 16:30

Wstęp do Estill Voice Training (EVT)

mgr Kamil Dominiak (Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie)

 

Estill Voice Training to trening głosu oparty na 6 jakościach głosu zbadanych przez Jo Estill. Model głosu Estill tłumaczy w przystępny sposób elementy fizjologii głosu, akustyki oraz wspiera naukę posługiwania się nim we wszystkich stylach muzycznych i w mowie. Figury i Jakości głosu to ćwiczenia, w których izolujemy poszczególne mięśnie służące do produkcji głosu. W czasie warsztatu zostanie przedstawione kilka z nich na konkretnych przykładach.

 

TERMIN: 20 listopada, godz. 14:30 – 15:30

 

Członkostwo