E-mail:

ptrg.lodz@gmail.com

05 listopada 2023

Szkolenie "Elementy fizjoterapii i osteopatii w rehabilitacji zaburzeń głosu" - RUSZYŁY ZAPISY!

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w II edycji szkolenia Elementy fizjoterapii i osteopatii w rehabilitacji zaburzeń głosu.

 

Termin: 2 grudnia 2023 r. (sobota), godz. 9:00-18:00 

Miejsce: Łódź, Wydział Filologiczny UŁ, ul. Pomorska 171/173

Koszt: 600 zł – członkowie PTRG, 850 zł – osoby spoza PTRG

Limit miejsc: 20 (decyduje kolejność zgłoszeń)

 

Pierwszeństwo zapisów mają aktywni członkowie Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Głosu.

 

UWAGA: Warunkiem rezerwacji miejsca w szkoleniu jest dokonanie pełnej opłaty w terminie 3 dni od wypełnienia formularza zgłoszeniowego. 

 

Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy Organizatora.

Numer konta: 50 1600 1462 1800 6171 5000 0001

Tytuł przelewu: Elementy fizjoterapii..., 02.12.2023, imię i nazwisko Uczestnika.

 

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/v877nCZYsHQRD8kJ7

 

Program szkolenia:

1. Wpływ elementów biomechaniki układu mięśniowo-powięziowego na narząd głosu.

2. Wpływ narządu ruchu, z precyzyjnym opisaniem układu mięśniowo-powięziowego-szkieletowego, na powstawanie dysfonii hyperfunkcjonalnej. 

3. Wizualna i palpacyjna diagnostyka stosowana przez osteopatę u chorych z problemami fonacji.

4. Postępowanie terapeutyczne, skupiające się na oddziaływaniu na tkanki miękkie.

5.Techniki osteopatyczne, które pozwalają na przywrócenie odpowiedniego ustawienia struktur krtani, umożliwiają rozluźnienie i rozciągnięcie napiętych struktur, poprawiając tym samym funkcję fonacyjną. 

6. Techniki osteopatyczne pozwalające na przywrócenie właściwego toru oddychania, równowagi mięśniowej i prawidłowych funkcjonalnych stosunków anatomicznych, mających kluczowe znaczenie dla poprawy funkcji krtani i zlikwidowania przyczyny problemów. 

7. Ergonomia pracy i zaangażowania pacjenta w proces leczenia poprzez wdrożenie autoterapii.

 

Prowadzący:

DR HAB. SŁAWOMIR MARSZAŁEK D.O.

dyplomowany osteopata i fizjoterapeuta, trener lekkiej atletyki

Absolwent AWF Poznań, Sutherland College of Osteopathic Medicine (Belgia) oraz pierwszy dyplomowany osteopata wykształcony w Polsce. Pracuje jako adiunkt w Zakładzie Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz jako fizjoterapeuta w Katedrze i Klinice Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w Wielkopolskim Centrum Onkologii. 

Autor ponad 100 prac, doniesień i referatów opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Jego prace zostały wyróżniane m.in. podczas najważniejszych światowych kongresów dotyczących struktury, czynności i zaburzeń tkanki łącznej: 5th International Fascia Research Congress w Berlinie, 2018 r. - pierwsza nagroda za najlepszą pracę badawczą dotyczącą powięzi, 4th International Fascia Research Congress w Waszyngtonie D.C. (USA), 2015 r. – pierwsza nagroda za najlepszy poster – plakat (za pracę dotyczącą zastosowania manualnych technik osteopatycznych u pacjentów z zaburzeniami narządu głosu) oraz podczas 3rd International Fascia Research Congress w Vancouver, 2012 r. – druga nagroda w kategorii “Most clinically relevant abstract”.

Jest zaangażowany w pracę krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych i zawodowych: Fascia Research Society (członek założyciel), Towarzystwo Osteopatów Polskich (prezes), Polskie Towarzystwo Nowotworów Głowy i Szyi (członek zarządu), Stowarzyszenie Osób po Operacjach Onkologicznych Głowy i Szyi (prezes), Polskie Towarzystwo Audiologiczne i Foniatryczne, Polskie Towarzystwo Fizjoterapii oraz Polskie Towarzystwo Terapii Manualnej (członek).

Specjalizuje się w leczeniu wszelkiego rodzaju dolegliwości mięśniowo-szkieletowych ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń pooperacyjnych związanych z leczeniem onkologicznym w rejonie głowy i szyi, dysfunkcji narządu głosu oraz przeciążeń i urazów sportowych.

Przed przesłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem uczestnictwa w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Rehabilitacji Głosu: https://www.ptrg.pl/regulamin-szkolen

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapisów!

 

Członkostwo