E-mail:

ptrg.lodz@gmail.com

09 maja 2023

Szkolenie Metoda Feldenkraisa

Termin: 16 czerwca 2023 r. (piątek), godz. 9:00-17:00

Miejsce: Łódź, Wydział Filologiczny UŁ

Koszt: 400 zł – członkowie PTRG, 650 zł – osoby spoza PTRG

 

Limit miejsc: 20 (decyduje kolejność zgłoszeń)

Uwaga! Pierwszeństwo zapisów mają aktywni członkowie Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Głosu.

 

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy:

https://forms.gle/XeLNC8DrUJUXoYHD7

Terminy zapisów: 9–14 maja 2023 r.

 

Plan szkolenia:

9:00-13:00 warsztaty

13:00-14:00 przerwa obiadowa

14:00-17:00 warsztaty

 

Prowadzący:

MGR JACEK PASZKOWSKI

certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa

Absolwent warszawskiej AWF, Wydziału Rehabilitacji Ruchowej. W trakcie i po zakończeniu studiów pracował jako instruktor narciarstwa, żeglarstwa oraz kajakarstwa górskiego. Po ukończeniu studiów wyjechał do USA, gdzie pracował przez 8 lat jako rehabilitant w różnych ośrodkach, takich jak przychodnie medycyny sportowej, kliniki bólu, czy pooperacyjne oddziały ortopedyczne i neurologiczne. W Stanach poszerzał swoje zainteresowania zawodowe, studiując wiele manualnych, tradycyjnych i tzw. alternatywnych metod terapii i pracy z ciałem. Jednak główny nurt zainteresowań zawodowych związany jest z metodami ruchowymi, głównie z Metodą Feldenkraisa.

W 2000 roku ukończył 4-letni trening tej metody w Chicago i jest certyfikowanym nauczycielem Metody Feldenkraisa oraz Anat Baniel Method. Po powrocie założył i prowadzi Akademię Świadomego Ruchu, której misją jest propagowanie rozwoju osobistego, poznanie siebie i poprawa funkcjonowania poprzez ruch. Prowadzi regularne zajęcia z Metody Feldenkraisa w Warszawie, warsztaty i obozy wyjazdowe na terenie całej Polski. Przyjmuje prywatnie w gabinecie na warszawskim Powiślu.

Prowadzi też kanał na YouTube "SZKICE W RUCHU" propagujący rozwój ruchowy poprzez systematyczne uczenie się nowych ruchów, które zmuszają nas do wyjścia poza dotychczasowe - dobrze znane - szlaki ruchowe. Metody Feldenkraisa uczył się od Anat Baniel, Mii Segal, Carla Ginsburga, Eilat Almagor, Anat Krevin, Stevena Rosenholtza, Francois Combeau, Larrego Goldfarba, Franka Wildmana i Yochanana Ryweranta.

 

Członkostwo