E-mail:

ptrg.lodz@gmail.com

10 marca 2023

Zapisy na szkolenie "Elementy fizjoterapii i osteopatii w rehabilitacji zaburzeń głosu" OTWARTE!

Serdecznie zapraszamy na szkolenie "Elementy fizjoterapii i osteopatii w rehabilitacji zaburzeń głosu" organizowane przez Polskie Towarzystwo Rehabilitacji Głosu z okazji Światowego Dnia Głosu! 
 
Termin: 14 kwietnia 2023 r. (piątek)
Miejsce: Łódź
Koszt: 550 zł – członkowie PTRG, 850 zł – osoby spoza PTRG
Limit miejsc: 20 (decyduje kolejność zgłoszeń)
Uwaga! Pierwszeństwo zapisów mają aktywni członkowie Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Głosu.
 
Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy:
 
Podczas kursu uczestnicy zapoznają się z manulanymi technikami diagnostycznymi i terapeutycznymi z zakresu fizjoterapii i osteopatii.
 
Program szkolenia:
1. Wpływ elementów biomechaniki układu mięśniowo-powięziowego na narząd głosu.
2. Wpływ narządu ruchu, z precyzyjnym opisaniem układu mięśniowo-powięziowego-szkieletowego, na powstawanie dysfonii hyperfunkcjonalnej.
3. Wizualna i palpacyjna diagnostyka stosowana przez osteopatę u chorych z problemami fonacji.
4. Postępowanie terapeutyczne, skupiające się na oddziaływaniu na tkanki miękkie.
5. Techniki osteopatyczne, które pozwalają na przywrócenie odpowiedniego ustawienia struktur krtani, umożliwiają rozluźnienie i rozciągnięcie napiętych struktur, poprawiając tym samym funkcję fonacyjną.
6. Techniki osteopatyczne pozwalające na przywrócenie właściwego toru oddychania, równowagi mięśniowej i prawidłowych funkcjonalnych stosunków anatomicznych, mających kluczowe znaczenie dla poprawy funkcji krtani i zlikwidowania przyczyny problemów.
7. Ergonomia pracy i zaangażowania pacjenta w proces leczenia poprzez wdrożenie autoterapii.
 
Prowadzący:
DR HAB. SŁAWOMIR MARSZAŁEK D.O.
dyplomowany osteopata i fizjoterapeuta, trener lekkiej atletyki
​​​​​​​
Absolwent AWF Poznań, Sutherland College of Osteopathic Medicine (Belgia) oraz pierwszy dyplomowany osteopata wykształcony w Polsce. Pracuje jako adiunkt w Zakładzie Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz jako fizjoterapeuta w Katedrze i Klinice Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w Wielkopolskim Centrum Onkologii.
Autor ponad 100 prac, doniesień i referatów opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Jego prace zostały wyróżniane m.in. podczas najważniejszych światowych kongresów dotyczących struktury, czynności i zaburzeń tkanki łącznej: 5th International Fascia Research Congress w Berlinie, 2018 r. - pierwsza nagroda za najlepszą pracę badawczą dotyczącą powięzi, 4th International Fascia Research Congress w Waszyngtonie D.C. (USA), 2015 r. – pierwsza nagroda za najlepszy poster – plakat (za pracę dotyczącą zastosowania manualnych technik osteopatycznych u pacjentów z zaburzeniami narządu głosu) oraz podczas 3rd International Fascia Research Congress w Vancouver, 2012 r. – druga nagroda w kategorii “Most clinically relevant abstract”.
Jest zaangażowany w pracę krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych i zawodowych: Fascia Research Society (członek założyciel), Towarzystwo Osteopatów Polskich (prezes), Polskie Towarzystwo Nowotworów Głowy i Szyi (członek zarządu), Stowarzyszenie Osób po Operacjach Onkologicznych Głowy i Szyi (prezes), Polskie Towarzystwo Audiologiczne i Foniatryczne, Polskie Towarzystwo Fizjoterapii oraz Polskie Towarzystwo Terapii Manualnej (członek).
Specjalizuje się w leczeniu wszelkiego rodzaju dolegliwości mięśniowo-szkieletowych ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń pooperacyjnych związanych z leczeniem onkologicznym w rejonie głowy i szyi, dysfunkcji narządu głosu oraz przeciążeń i urazów sportowych.
 
Czekamy na Państwa zgłoszenia i do zobaczenia w Łodzi!
 
Z serdecznym pozdrowieniem
dr Mateusz Szurek
Prezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Głosu

 

Członkostwo